Лудогорец срази Лацио с резултат 0-1

Българският шампион Лудогорец срази италианския си съперник Лацио с резултат 0-1 в мач от 1/16 финалите на Лига Европа.

Мачът започна бурно за Лудогорец и още в деветата минута съдията отсъди дузпа в полза на нашия шампион, която Светослав Дяков изпусна.

Лацио игра слабо и създаде по-малко положения от българския отбор, като първата интересна ситуация пред нашата врата беше чак в 29-ата минута.

Няколко минути по-късно Лудогорец се реваншира със страхотна атака, в която Марселиньо отправи страхотен удар и удари гредата.

Михаил Александров също отправи страхотен удар в 42-ата минута, който профуча на няколко сантиметра от италианската врата.

В 45-ата минута  Роман Безняк вкара великолепен гол, с който Лудогорец откри резултата.

Второто полувреме започна неприятно за Лудогорец, защото в 48-ата минута беше отсъдена дузпа за Лацио. Зад топката застана Фелипе Андерсон, но Владислав Стоянов успя да отрази удара.

В 54-ата минута Светослав Дяков получи втори жълт картон и беше изгонен. Три минути по-късно Фелипе Андерсон стреля неточно.

В 72-ата минута футболистът на Лацио Каванда получи червен картон за опасна игра срещу Мисиджан.

В 77-ата минута опасна атака на Лацио завърши с избиване на топката от гол линията от страна на Ешпиньо.

Слаб удар на Кандрева в 85-ата минута, никакви проблеми за Владислав Стоянов.

Опасен удар на италиански футболист в 88-ата минута, Владислав Стоянов спасява. Последващ опасен удар в 89-ата минута, Владислав Стоянов отново се намеси страхотно.

Мощен удар на Йордан Минев в 90-ата минута, неточен.

Победителят от двата мача най-вероятно ще се изправи срещу Валенсия.