Лудогорец победи Партизан в мач от Шампионската лига с резултат 2:1 (2018)

Шампионът на България по футбол - Лудогорец, победи сръбския футболен шампион Партизан Белград в мач от Шампионската лига.

Българският отбор бе по-дейният през целия мач и заслужено спечели мача. Лудогорец създаде повече голови положения, беше по-агресивният отбор и показа европейска класа.

Сърбите откриха резултата в мача след грешка в защитата на Лудогорец. Нападателят на сърбите, Маркович, откри резултата в 49-тата минута, но това не стресна българския шампион, а напротив - мотивира го, защото нашите нямаха какво да губят.

В 54-тата минута нападателят на Лудогорец, Марселиньо, изравни резултата с красив гол, а в 67-мата минута Мишо Александров направи резултата 2:1 в полза на нашите.

Реваншът ще бъде след около седмица в столицата на Сърбия - Белград.

Да стискаме палци на нашите за победа, без значение дали сме техни привърженици или сме фенове на някой от другите грандове. Все пак Лудогорец е българският футболен шампион.