Представянето на българските отбори в Лига Европа

Участието на българските отбори в Лига Европа стартира успешно и неуспешно. От едната страна тимът на Берое Стара Загора победи с общ резултат 5:1 литовския Атлантас, а от друга Литекс отпадна с общ резултат 3:3, след като допусна 2 гола на собствен и това ги изхвърли от надпреварата.

Как се представи Берое

Берое започна своята европейска кампания по страхотен начин след като се наложи над литовския Атлантас и в двата мача. В първата среща българския отбор спечели като гост с 0:2. Двете нови летни попълнения Спас Делев и Георги Божилов се разписаха през втората част за да дадат добра преднина на старозагорци.

На реванша в България нашите започнаха уверено и още в началото на срещата се стигна до пряксвободен, който беше в близост до границата на наказателното поле. Спас Делев хладнокръвно изпълни положението и отбеляза за 1:0. След това последва натиск на българите и в края на полувремето след пас на Мапуку отново Спас Делев отбеляза. Втората част беройци се бяха отпуснали и позволиха на играч на литовците да се измъкне зад защитата и да намали резултата. Това, обаче не сломи Берое, а дори ги мотивира. Така в края на срещата Спас Делев направи своя хеттрик и оформи крайното 3:1. Така в следващия кръг Берое ще срещне датския гранд Брьондби.

Представянето на Ловеч беше срамно

Много хора си мислеха, че равенството 1:1 в първия мач е чиста случайност, но втория мач бе доказателство, че Литекс просто толкова си могат. Отборът от Ловеч се представи трагично, макар че при единия от головете на латвийците не бе отсъдена засада. Явно в Литекс нямат желанието да правят каквото и да било, след като отборът отпада от тотални анонимници. Треньорът Красимир Балъков първо говореше как направили грешки, после се оплака със съдиите, а накрая логично подаде оставка. Така рано рано ловчанлии приключиха със своите мачове в Европа и могат да се фокусират над българското първенство, което им се отдава повече.

От следващия кръг се включва и другия български представител Черно Море, който ще играе с беларуския Динамо Минск.