Футболните страсти продължават с Копа Америка

Не си мислете, че с края на футболните първенства и Шампионска лига, футболът приключва. От 11 юни до 4 юли, дванадесет отбора влязоха в спор за титлата Копа Америка. Отборите са разделени на 3 групи по 4 отбора, като домакин на първенството на Латинска Америка е Чили. Фаворит за спечелване на шампионата определено са Аржентина, които загубиха финала на Световното първенство по футбол през 2014 от Германия с 0:1.

С атомното нападение включващо играчи като Меси, Агуеро и Тевез, „гаучосите“ определено са най-близо до спечелване на титлата. Другите отбори, които можем да включим в напреварата за титлата са 5-кратните световни шампиони от Бразилия, домакините Чили и двукратният световен шампион Уругвай воден от звездата си Луис Суарез „Канибала“.

Груповата фаза

Група „А“

Група „А“ включва отборите на Чили, Еквадор, Мексико и Боливия. Домакините от Чили определено са фаворит за спечелване на групата, водени от своите звезди Алексис Санчез (Арсенал) и Артуро Видал (Ювентус). Стартът на турнира бе даден между отборите на Чили и Еквадор. Чилийците определено показаха защо са считани за основен фаворит в групата след като победиха с 2:0. Точни за тях бяха Артуро Видал от бялата точка в 66 минута и Едуардо Варгас в 83 минута. В другия мач изненадващо Мексико не успя да пречупи коравия отбор на Боливия и си размениха по 1 точка след нулево равенство.

Група „B”

Група „B” определено е най-равностойна от трите. В нея са отборите на Уругвай, Парагвай, Аржентина и Ямайка. В истинско зрелище се превърна битката между Аржентина и Парагвай, мач изпълнен с много драми и обрати. С голове на Агуеро и Меси, „гаучосите“ поведоха набързо с 2:0, но през втората част отборът на Парагвай се съвзе и с голове на Нелсон Хаедо Валдез и Бариос в 89 минута взеха ценната точка. В другия мач „урусите“ спечелиха с минималното 1:0. Точен за тях беше ветеранът Кристиан Родригез.