Григор Димитров е новият шампион на турнира в Куинс (2018)

Григор Димитров нямаше кой знае какви проблеми в осминафиналната си среща срещу Едуар Роже-Васлен и го победи с 7-6 (3) 6-4 в двубой продължил 83 минути. Типично за срещите на трева мачът се запомни с кратките разигравания, силни сервизи и чести атаки на мрежата.
На четвъртфиналите българската гордост трябваше да се изправи срещу украинеца Александър Долгополов, но до среща така ѝ не се стигна поради травма в областта на бедрото, която извади Долгополов от турнира не само на сингъл, но и на двойки. Така Григор Димитров стигна до полуфинал без да му се налага да играе на четвъртфинал и това му донесе допълнителна глътка въздух.

На полуфинала Григор Димитров победи с 6-2 6-4 своя добър приятел и партньор на двойки Стан Вавринка. За хасковлията това се оказа седма победа срещу играч от Топ 10, като в момента Вавринка е под №3 в световната ранглиста.

Остана само едно важно стъпало преди Григор да направи пълен комплект от титли на всички видове настилка. Противникът му на финала бе Фелисиано Лопез, който е добре известен в тенис средите като отличен тенесист на всички видове настилка. Срещата продължи цели 2 часа и 31 минути като бе изпълнена с невероятни разигравания и мощни сервизи. Така накрая Григор Димитров успя да спечели срещата след невероятните три тайбрека и резултат 6-7(8) 7-6(1) 7-6(6).

С победата си на турнира в Куинс, Григор Димитров стана първият тенесист за 2014г., който печели турнир на всяка една настилка. С тази си титла добави нови 160 точки към актива си за ATP ранглистата. Така Гришо остана на 13-то място в ранглистата, но на турнира в Уимбълдън ще бъде поставен под №11. В първата си среща от най-силният турнир на тревни настилки, хасковлията ще срещне 22-годишната американска надежда Райън Харисън.