Григор Димитров лети към финала в Акапулко (2018)

Григор Димитров стартира с победа своето участие на турнира в Акапулко (Мексико) срещу Маринко Матошевич с 7-5 6-1. Това е първо участие за хасковлията в този тенис турнир с награден фонд от $1,454,365.

Срещата не стартира добре за българския тенесист, който допусна пробив и се озова в ситуация, при която изоставаше в сета с 3-5 гейма. Веднага след това Гришо успя да спаси сетбол и обърна нещата в своя полза по феноменален начин. Той спечели цели осем поредни гейма, което доведе срещата до резултат 7-5 5-0. Матошевич все пак успя да спази подаването си и се задържа в мача. В следващия гейм, обаче Гришо не остави никакъв шанс на противника си и го победи. Така достигането до 2-ри кръг му донесе $16,625 от наградния фонд и 45 точки.

Във втория кръг нашето момче се срещна с Маркос Багдатис от Кипър. Гришо се справи безпроблемно с него за един час. Това беше 5/6 за Гришо срещу Багдатис. Срещата започна по прекрасен начин за Григор, който спечели първите пет гейма и много набързо си осигури първия сет с 6:1. Във втория сет Димитров отново съумя да пробие кипъреца и да поведе с 2-0, но старото куче Багдатис бързо върна пробива и направи резултата 2:2. В следащия гейм хасковлията отново проби Багдатис и до края на срещата не позволи на противника си да създава проблеми. Така достигането до четвъртфинал в Акапулко му спечели чек за $32,600 от наградния фонд и 90 точки за ранглистата.

Така се стигна до четвъртфинала, където Григор Димитров се изправи с човека, който го елиминира на предишния турнир в Ротердам. Това бе именно латвиеца Ернест Гулбис, който спечели само преди пет дни, петата си титла в кариерата, на финала в Марсилия срещу Жо-Вилфред Цонга.

Срещата отново беше изпълнена с много емоции, грешки от страна на двамата и интересни обрати. Още в началото на мача се започна с проблемни сервизи от страна на двамата тенисисти и няколко пробива, което доведе срещата до 3-2 в полза на Гулбис. Сервизите се стабилизираха за да се стигне до 5-4 в полза на латвиеца, когато Гришо стартира своя гейм с двойна грешка. Проблемите му продължиха, защото трябваше да отразява три сетбола. При първите два успя, но за трети нямаше сили и Гулбис спечели първия сет с 6-4.

Във втория сет Гришо подобри играта си, но за много кратко и се озова отново в неизгодна ситуация, където изоставаше с 4-5. Българинът събра сили и успя да спечели подаването си, което доведе до нова агресия от страна на латвиеца и тежко 30:30 при 6-5 за него. Тогава Григор направи фанстичен лоб, с който доведе втория сет до тайбрейк. За щастие на българските почитатели Гулбис тотално се срина в тайбрейка и го загуби с (2:7).

Третият сет бе изпълнен с грешки и обрати от двете страни. Гулбис губейки с 2-3 получи второ официално предупреждение, което доведе до точка за Гришо и нещата станаха 4-2 в полза на нашенеца. Веднага след това Григор реши да върне „жеста” на Гулбис и с няколко грешки допусна пробив. Накрая при 6-5 в полза на хасковлията той взе своя мачбол и с това спечели срещата.

Така Григор Димитров се добра отново до топ 20 и на полуфинала си ще срещне Анди Мъри. Кой ще спечели тази битка, може да разберете, ако гледате срещата, която ще е с начален час 06:00 българско време.