Край ! Григор Димитров е аут от Уимбълдън

Григор Димитров се представяше блестящо до този момент на тенис турнира "Уимбълдън". Първо, българският тенесист отстрани аржентинеца Федерико Делбонис с 6-3, 6-0, 6-4. През целия мач Григор доминираше и не остави никакъв шанс на своя опонент. В следващия кръг хасковлията отново не изпита затруднения, след като безпроблемно отстрани американския тенесист Стив Джонсън, който беше непоставен. Резултатът отново бе 3:0, в отделните сетове 7-6 (8), 6-2, 7-6 (2).

Днес, обаче за пореден път си пролича трагичната форма на Григор и тактическите слабости, които изпитва срещу по-сериозни противници.

Кой и как постави Гришо на колене

Отново черна котка за българина се оказва французина Ришар Гаске, който е под №21 в схемата. В четири официални мача помежду им до този момент Григор няма нито една победа. Единствената му победа над Гаске е преди няколко седмици в демонстративен турнир на трева със 7-6, 6-4. Проблемите на българина не спират дотук, защото чрез тази загуба, той ще загуби много точки в основната ранглиста. Достигането до полуфинал на миналогодишното издание, го задължаваше тази година също да се представи на високо ниво, но уви.

Григор Димитров загуби срещата с резултат 3-6, 4-6, 4-6, като във всеки един сет допусна пробив. За съжаление във всеки един решителен момент Григор не успяваше да се фокусира и допускаше елементарни грешки. Въпреки само двете си двойни грешки срещу пет на Гаске, тази на българина бе ключова, защото дойде при брейкбол. Уинърите и асовете бяха в полза на хасковлията, в съотношение 36-21 и 11-3.

Непредизвиканите грешки бяха тези, които спънаха Гришо за завързване на по-интересен и оспорван мач. Тези на Димитров бяха 24, а тези на Гаске само 13. Бекхенд-ретур е оръжието, което помагаше на Ришар Гаске през цялото време. В комбинация с добър сервиз, французина съумя да доминира в мача. Така след едва един час и петдесет и пет минути игра, Григор Димитров се сбогува с най-престижния тенис турнир на трева.