Григор Димитров грабна титлата в Акапулко (2018)

Григор Димитров записа нова страница в своята успешна тенис кариера. Българинът спечели турнира в Акапулко след като се наложи над южноафриканеца Кевин Андерсън с 2:1 сета (7:6, 3:6, 7:6). Тежката битка между двамата продължи точно 2 часа и 58 минути.

Срещата започна със сервис на Гришо и след няколко разигравания, българинът поведе с 1:0. В следващите геймове се получиха интересни подавания, но все пак не се стигна до пробив и резултата стана 4:4. В деветия гейм се получи неприятна ситуация, където Григор изоставаше с 0-40, но запазвайки спокойствие хасковлията изравни точките и накрая спечели гейма за 5:4. Андерсън се разколеба в следващия гейм и беше на път да го загуби, но отново не се стигна до пробив. Така тайбрекът реши всичко в първия сет, където Димитров разби безпроблемно южноафриканеца и го спечели.

Във втория сет Кевин Андерсън поведе бързо с 1:0, след това проби нашето момче и отново взе подаването си. Така преднината му набъбна до 3:0 и нещата за Григор не изглеждаха никак добре. От този момент до края на сета, двамата продължиха със спечелване на подаванията си и южноафриканеца спечели втория сет с 6:3.

Третият сет се превърна в невероятна финална битка за титлата в Акапулко. Гришо поведе с 1:0, но след това не успя да направи пробив, а на всичкото отгоре допусна такъв. Андерсън поведе с 3:1 след убийствени асове с по над 200км/ч. След размени на геймове, се стигна до момент, в който Гришо имаше точка за пробив и след двойна грешка на Андерсън резултата стана 4:4. Стигна се отново до тайбрек, където Григор Димитров за пореден път показа железни нерви и доказа класата си. Така той спечели със 7:5 и мача с 7-6 3-6 7-6.

Така българинът спечели втора титла от ATP сериите, $316 000 от наградния фонд и 500 точки за ранглистата. След този турнир Григор Димитров се изкачи до рекордното 16-то място в неговата кариера.