Григор Димитров отпадна от турнира в Маями (2018)

Очакванията на всички специалисти в тенис средите бяха, че Григор Димитров няма да има проблеми с испанеца Алберт Монтанес, но всъщност той срещна такива и трудно спечели с 6-1 6-7(5) 6-3.

В следващия кръг Григор срещна японеца Кеи Нишикори, като това се оказа втори официален мач между двамата на турнир от веригата ATP. Нишикори показа по-добра психика в този мач и спечели срещата със 7-6(1) 7-5.

Срещата беше доста оспорвана и определено се виждаше огромното желание в двамата тенисисти за победа, но Григор отново показа загуба на концентрация в ключови моменти и това му коства класирането за по-предна фаза в турнира.

За японеца това бе и юбилейна победа №150 на АТР тура, а в същото време попречи на Григор да запише свой юбилей и първата ни ракета остава с 99 спечелени мача.

Двамата започнаха срещата много стабилно благодарение на силни сервиси и невероятни уинъри. Григор и Кеи имаха своите шансове за пробив, но в най-важните моменти съумяваха да запазят самообладание и да спасят точките за пробив. В тайбрека Григор тотално рухна след двойни и непредизвикани грешки. Нишикори бързо поведе с 5-0, а Димитров успя да вземе само 1 единствена точка и загуби с 1-7.

През втората част Григор Димитров спечели публиката на корта с невероятната си джентълментска постъпка. Той забеляза, че едно от момичетата подаващи топки не се чувства добре и помогна да и бъде оказана медицинска помощ.

След това срещата продължи както в първия сет – страхотен тенис отстрана и на двамата. Стигна се до гейм на Гришо при резултат 5-6 и 40:0, но българинът пропиля всичките си възможности и по този начин даде не само гейма, но сета и мача на японеца.

Въпреки отпадането хасковлията успя да защити точките си от миналата година. Следващият заявен АТР турнир за Григор Димитров е започващият на 14 април Мастърс в Монте Карло.