„Черна котка” ли се явява Гулбис за Гришо (2018)

В рамките на месец Григор Димитров срещна Ернест Гулбис общо три пъти. За разлика от турнира в Акапулко (Мексико), където Димитров спечели срещата и после турнира, то в Ротердам (Холандия) и Индиън Уелс (САЩ) нашето момче загуби от латвиеца.

Гришата загуби срещата с 2-6 6-1 7-5 в двубой от трети кръг на Мастърса с награден фонд $6,169,040 в Индиън Уелс.

Срещата започна по феноменален начин за нешето момче, което наложи убийствено темпо комбинирано с много силни сервизи, стабилен форхенд и бекхенд. Основното оръжие на Григор Димитров бяха ретурите, които не позволиха на Гулбис да се възползва от своите мощни сервизи. Така за половин час Гришо смаза латвиеца като му даде само пет точки в своите геймове.

След такъв уникален първи сет за българина всички очакваха лесна победа и атака на втора поредна титла, но Гулбис не мислеше така. Играта и на двамата се преобърна коренно на 360°. Григор Димитров започна да редува грешка след грешка, а латвиеца дебнеше и наказваше всяка една отдала му се възможност в сета. Така в целия сет Димитров съумя да спечели само един гейм, който също бе на косъм да загуби и трябваше да покрива брейкбол.

В третия сет силите най-накрая се изравниха и двамата показаха невероятен гейм сервиз, който доведе срещата до резултат 5:5. За съжаление на всички фенове на Григор се стигна до момент в 11-ия гейм на сета, когато Гришо трябваше да връща 2 брейкбола, първия беше спасен, но при втория се стигна до пробив. Така Гулбис сервира и безпроблемно спечели своя гейм, което му донесе победа в сета със 7-5 и спечелване на срещата.

Въпреки загубата, Григор Димитров защити своите 45 точки от турнира и ще запази мястото си в световната тенис ранклиста.

Григор Димитров няма време за много размисли, защото трябва да пътува за Маями, където на 19-и март започва "Sony Open Tennis" - вторият от двата Мастърса, провеждащи се на американска земя през месец март.