Двойното представяне на българския национален отбор по волейбол (2018)

Българският национален отбор по волейбол в момента е разделен на два лагера, като единият се състезава във втора група на Световната лига, а другия участва в европейските олимпийски игри.

Представянето ни на Световната лига

България е в група „C” заедно с отборите на Аржентина, Куба и Канада. България до този момент заема второто място в групата след като записа 5 победи и 3 загуби. Националният отбор победи на 2 пъти отборите на Куба и Канада, а веднъж този на Аржентина. В програмата до края предстоят четири домакински срещи, две срещу Куба и две срещу Аржентина. Лидер в групата е отборът на Канада, който има 22 точки след 6 победи (6 по 3 точки) и 4 загуби.

Представянето ни на Европейските олимпийски игри

На този спортен форум, отборите не излизат с най-доброто си, но въпреки това България се представя отлично до този момент. Българският национален отбор по волейбол завърши на 3-то място в групата след като записа 11 точки. Момчетата водени от Николай Желязков спечелиха срещу отборите на Белгия, Италия, Русия и Словакия. Единствената загуба дойде от лидера в група „B” Германия.

Така се стигна до среща с Турция на четвъртфинал днес, която беше спечелена преди броени часове с 3:1 гейма в отделните части (24:26, 25:19, 25:17, 25:20). Най-резултатен за българския отбор бе Тодор Алексиев, който записа 20 точки. Останалият точков актив дойде от: Николай Николов – 14 точки, Валентин Братоев – 13 точки, Светослав Гоцев – 9 точки, Велизар Чернокожев – 8 точки, Георги Братоев – 7 точки, Яни Желязков – 6 точки и Добромир Димитров 1 точка от сервиз. Най-добрият блокировач в срещата бе българина Ники Николов, който се отчете с общо 6 блока. Само за справка в мача срещу Аржентина за Световната лига, целия отбор записа 4 блока. Така България среща на полуфинала отбора на Полша. Срещата е в петък от 15 часа българско време в "Кристалната зала" в Баку.