Кои са първите пет отбора, които се класираха в групите на Шампионска лига през квалификационната фаза

​Тази вечер се изиграха първите пет срещи от общо десетте в последния квалификационен кръг на Шампионска лига. Срещите предложиха много зрелищни резултати.

Динамо Загреб (Хърватия) 4:1 Скендербеу Кьорце (Албания)

Хърватите доказаха, че са по-добрият от двата отбора след като записа втора победа. В първата среща момчетата водено от старши треньора Зоран Мамич победиха в Албания с 2:1. Днес поведоха още в 9-тата минута с гол на дясното крило Соудани. Малко след товав албанците успяха да изравнят, но този гол само разгневи Динамо. Моментално Ходжич покачи на 2:1, а през второто полувреме бяха отбелязани още два гола дело на Таравел и Соудани. Така Динамо Загреб продължи безпроблемно напред в групите.

Макаби Тел Авив (Изразел) 1:1 Базел (Швейцария)

След две самоубийствени ремита, швейцарците изхвърчиха от турнира. Макаби продължава напред след като първата среща в Швейцария завърши 2:2. Голмайстори в срещата бяха Лукас Зуфи (Базел) и Еран Захави (Макаби). Така с 2 гола на чужд терен отборът от Израел се класира за групите на Шампионска лига.

Малмьо (Швеция) 2:0 Селтик (Шотландия)

Отборът воден от шведския специалист Аге Харайде заслужено продължи напред след като спечели у дома с 2:0 срещу шотландския шампион Селтик. Точни за Малмьо бяха Маркус Розенберг и Боята от Селтик си вкара автогол след удар с глава на резервата Карвальо. В първата среща на „Селтик парк" шотландците спечелиха с 3:2, но днес освен груба игра не показаха нищо друго, което да им даде сили да продължат.

Монако (Франция) 2:1 Валенсия (Испания)

„Прилепите" отново се завръщат в групите на Шампионската лига след като отстраниха бившия тим на Димитър Бербатов с общ резултат от двете срещи 4:3. В Испания, Валенсия постигна успех с 3:1, а днес 1 гол дело на Негредо им бе достатъчен за да продължат напред.

Шахтьор Донецк (Украйна) 2:2 Рапид Виена (Австрия)

Украинците спечелиха първия мач в Австрия с 1:0, но днес разочароваха с играта си. Само късмета ги спаси след като в последните 20 минути дори човек по-малко на терена Рапид не спираше да атакува. Фрапантни пропуски в последните минути лишиха австрийците от класиране в групите на Шампионска лига.