Циментово покритие на покрив

Циментовото покритие е прах, който се състои от пясък, органични и неорганични химикали и вещества на основата на силициев диоксид. Когато активните съставки се комбинират с вар, това предизвиква реакция на хидратация, създавайки водоустойчиво уплътнение. Много експерти предпочитат да работят с този тип покритие, защото е толкова лесно за използване.

 

Както бе споменато по-горе, циментовото водоустойчиво покритие е изключително лесно за използване. Повечето марки препоръчват смесване на покритието с определено количество чешмяна вода преди нанасяне. Някои експерти използват акрилна добавка, за да създадат по-трайно, солидно покритие.

 

Смесете циментовия продукт според инструкциите, предоставени от производителя. Добавете циментовото покритие и разбъркайте добре. Ако решите да използвате акрилна добавка, можете да я добавите след циментовото покритие.

Като всеки друг вид хидроизолационен продукт, циментовата има както предимства, така и недостатъци. Най-голямото предимство на продукта е, че предлага лесно приложение. Най-големият недостатък е липсата на гъвкавост. Това вероятно е така, защото циментът няма много гъвкавост като начало. Докато бетонът се огъва, огъва, компресира и разтяга, това е само минимално.

Циментовите хидроизолационни продукти се използват за различни цели. Професионалистите ги използват, за да създадат водоустойчиво уплътнение върху бетонни конструкции, като основи, стени, тротоари и пътеки. Можете да използвате този тип хидроизолация за широк спектър от бетонови приложения. Ако следвате инструкциите на производителя, това ще осигури трайно водонепропускливо уплътнение, което ще продължи много години.

Тези хидроизолационни продукти се използват и за обработка на водозадържащи конструкции, бетонни тунели и резервоари, както и съоръжения за пречистване на вода. Циментовите хидроизолационни продукти се предлагат в спрей и течна форма.

Наистина зависи от това за какво ще използвате продукта, така ще разберете кой тип да купите. По-малките повърхности могат лесно да се третират с формулата за спрей. Течната формула ще работи по-добре за по-големи повърхности.

Циментовите хидроизолационни продукти

И накрая, имате PVC мембранен материал. Това е обикновен покривен материал, който е направен от поливинилхлорид. Използва се предимно за хидроизолация на покриви. Ще откриете, че има много предимства, свързани с PVC хидроизолацията.

Като за начало е водоустойчив. Можете да гарантирате, че ще задържи водата. Освен това е паропропусклив и това ще се окаже голяма полза. Този тип хидроизолационен материал ще има подсилваща основа.

Основата обикновено е изработена от стъклени влакна или полиестерна мрежа. Въпреки че се използва главно за покриви, той също така често се използва за тунели, плувни басейни и подземни конструкции.

 

Можете да избирате между армирани или неармирани мембрани. И двете са еднакво полезни. С подсилените мембрани ще получите повече издръжливост. С алтернативата ще имате повече гъвкавост и можете да сте спокойни, знаейки, че материалът няма да се скъса.

Нещо, което отличава PVC от останалите е фактът, че се монтира много лесно и има значително по-дълъг експлоатационен живот. Единственият потенциален недостатък е фактът, че този материал ще позволи на влагата да излезе извън покрива на сградата.

 

В крайна сметка има много уникални видове хидроизолационни материали. Някои са по-ефективни от други. Имайки това предвид, трябва да знаете, че не всички са еднакви. Следователно трябва да отделите малко време и енергия, за да разберете кой от тях ще работи най-добре за вашите индивидуалистични изисквания на проекта.

Трябва да проучите тези материали, за да разберете кой от тях ще бъде най-ефективен за вашето точно приложение. Научихте повече за тези материали по-горе. Отделете време и намерете този, който ще бъде най-подходящ за вашия дом.

 

 

Rate this blog entry:
0
5 предимства на соларни електропастири
Смяна на моторно масло - Защо да го правим при спе...
 

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Leave your comments

Post comment as a guest

0
  • No comments found