Надпреварата в Moto GP става все по-интересна (2018)

Тазгодишният шампионат в Moto GP предлага на своите зрители изключително интересни състезания, където драмата никога не липсва. Въпреки доминацията на Ямаха до този момент от сезона, все повече състезатели от другите отбори набират скорост. Един от тях е представителят на Репсол Хонда, Марк Маркез. Испанският мотоциклетист не остави никакъв шанс на своята конкуренция, като още в началото пое лидерството и с всяка следваща обиколка увеличаваше своята преднина пред останалите.

Истинската битка за наградата на Германия се разрази за второто място. Хорхе Лоренцо от Ямаха бе този, който държеше втората позиция, а след него плътно се бяха залепили съотборникът му Валентино Роси и другия представител на Репсол Хонда, Дани Педроса. По средата на състезанието, обаче Валентино стана по-агресивен, направи няколко по-бързи обиколки и при първата по-добра възможност изпревари Лоренцо. Не отне много време и същото бе сторено и от Дани Педроса. Така Роси и Педроса се захапаха плътно и изключително бързо оставиха Хорхе зад гърба си. Така близо 12 обиколки преди края битката за второто място се ожесточаваше все повече. Все пак към края Роси не можа да удържи на атаките на Дани Педроса и той го изпревари. Явно от Репсол Хонда бяха подготвили по-добре своите мотоциклети за състезанието. Разликата дойде от предните гуми, защото Хонда заложиха на по-меки, докато Ямаха на по-твърди. Марк Маркез имаше убедителна преднина от над 2 секунди и това му бе достатъчно да грабне първото място.

Какво се случи по-рано през сезона

Със спечелването на 16 т. в Германия, Валентино Роси дръпна с 13 т. през своя съотборник Хорхе Лоренцо и с 61 т. пред третия Андреа Яноне с Дукати. Интересен факт е, че Хорхе Лоренцо има най-много победи (4 до този момент - Испания, Франция, Италия и Каталуния), но все пак е на второто място. Това е така, защото Роси има 3 победи и по-добри предни позиции в останалите състезания. Друг интересен факт е, че Лоренцо направи 4 поредни победи, но Марк Маркез пък се "събуди" с последната си победа и определено Хонда и Дукати няма да се оставят на Ямаха. Така следващото състезание е на 9-ти август в Индианаполис, САЩ.