Как да съчетаваме правилно храните

Доктор Уилям Хей и доктор Хърбър Шелтън са основатели на теорията за правилното съчетание на хранителните продукти.

Доктор Хей издал първата си книга по темата през далечната 1984 година („Съчетаване на храните за здраве“). За много кратко време тя станала една от най-четените .

Една от причините за написването ѝ била болестта на Брайт (високо кръвно налягане и разширено сърце), от която страдал самия Хей. Той решил сам да се излекува и започнал да се храни с естествени храни в малки количества. За няколко месеца симптомите отшумели, а той се чувствал по-здрав отпреди. Така докторът разбрал, че една от причините за болестите е неправилният начин на хранене. Откривайки такова неоспоримо лечение той не допускал, че това е универсално лечение, еднакво ефикасно за всички болести.

Хей предположил, че всеки може да подобри здравето си, ако приема подходящата за него храна в правилните количества. Хиляди хора от целия свят се подложили на неговия режим и отзивите били изумителни. Системата на специалиста спомогнала за отстраняване на препятствията, които сами поставяме за своя организъм.

Уилям Хей заключил, че:

  • В някои случаи рационалното хранене е по-ефективно и от най-силните антибиотици;
  • Хранейки се неправилно ние сами създаваме пречки на естествените лечебни сили на организма да си свършат работата;
  • Лошият химически баланс в организма е свързан с отделянето и натрупването на отпадъчни продукти от храносмилателната система;
  • Понижаването на жизненоважните алкални резерви на организма води до отклонения в здравето.

Според д-р Хей има три основни начина за натрупване на кисели продукти в организма:

  • Ядене на големи (прекомерни) количества месо;
  • Ядене на прекомерни количества въглехидрати, бяло брашно, рафинирана захар и захарни изделия;
  • Пренебрегване на химичните закони при храносмилането;

Ако в продължение на поне две седмици прилагане разделното хранене, вие със сигурност ще се почуствате по-добре. Важни фактори са и физическата активност, слънцето, всекидневните бани и не на последно място – оптимистичното настроение. Тези фактори са изключително важни за вашето здравословно състояние.

Comments

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *