По време на процеса на регистрация на едно име на домейн е важно да имате информация директно от уеб хоста ви, като тази информация ще бъде необходима при попълване на информацията за DNS и MX запис по време на регистрацията. Тези два записа определят кое съдържание от кои уеб хостинг сървър се показва, когато потребителят навигира до този домейн, както и по каква електрнонна поща са адресирани, изпратени и получени съобщения чрез този хостинг пакет и свързаното към него име на домейн. Неточна информация ще доведе до грешки и проблеми при зареждането на страницата.
DNS и MX записи
Всяка уеб хостинг компания използва имената на домейни, за да ги свърже с нейните сървъри и да изведе съдържание за потребителя чрез използването на DNS записи, което е съкращение от Domain Name System. За да се разбере как работи тази система, е най-добре да приемете имената на домейни, като един вид маска, която адресната лента на браузъра носи, за да скрие много дълъго и потенциално объркващо URL към съдържанието на сайта, което се намира на отдалечен сървър. Това дълго URL ще бъде пълно с цифри, точки, символи и имена на папки, които ще направят адреса на сайта почти невъзможен за запомняне. Имената на домейни са начин за заобикаляне на тези объркващо дълги списъци от цифри и букви.
Относно Domain Name System
Името на домейн по същество маскира един дълъг път от цифри и букви с лесна за запомняне фраза между www и .com показателите. Въпреки това, то също така трябва да знае, къде в действителност се намира пътя до този уебсайт и как да се изведе тази информация. Това е, което един DNS, или Domain Name System, запис осъществява. Той нарежда на домейна, къде да се търсят файловете на даден сайт и той предава структурата на сайта на самото домейн име чрез регистратора и сървърите на уеб хоста.
Това прави един DNS запис една от най-важните части при регистрацията на домейн и текущата му поддръжка. Понеже DNS записите задължително се променят на базата на хоста, те трябва да се сменят всеки път, когато е избран нов хост и се мигрира към него. Неспазването на това изискване ще накара домейна да търси в старото място за файловете на сайта и това най-често води до страница за грешка 404 или до страницата за таймаут грешка при зареждането, която няма да изобрази никакво съдържание.
Когато се регистрирате за нов уеб хост, обърнете специално внимание на всяко електронно съобщение, в което са изброени новите записи на домейн сървъра за новия акаунт. Тези DNS записи често започват с нещо като „NS1“ префикс преди домейна на уеб хоста. Те често вървят в чифт с IP адрес и в някои случаи са дадени само като IP адреси, а не като специално име на домейн. Тези записи трябва да се променят веднага след получаване, тъй като глобалният домейн кеш се обновява само веднъж на всеки 12-24 часа. Това означава, че може да отнеме един пълен работен ден, за да може промените в един DNS запис да влязат в сила по целия свят.
Относно MX записите
По-малък по важност, но все пак от решаващо значение, аспект от регистрацията и притежаването на едно домейн име е така наречения MX запис, свързан с домейна. То означава запис за „обмен на елетронни пощи“ (от Англ. ез. – mail exchanger record – MX record) и то определя къде и как се изпраща и получава електронна поща при използването на домейна като адрес на подателя (или например, изпращане на поща като you@domain.com). Обикновено един MX запис отразява DNS запис, който позволява POP-базирани и уеб базирани електронни пощи да бъдат изпращани, използвайки хостинг пакета на собственика на домейна. Но много хора предпочитат да персонализират това, така че те да могат да използват различен тип хостинг доставчици на услуги от трети страни.
Вашият коментар